| LoneGunman a întrebat:

Ce parere aveti de programele gen"hide my Ip" cand iti pui un Ip la nimereala din alta tara... functioneaza, in sensul ca daca cineva se uita la ip-u tau, nu o sa arate ip-u tau real, ci pe care l-ai activat tu?
Sau poate actioneaza exact invers, tu dai accesul la cineva sa se vada tot ce faci pe internet?

6 răspunsuri:
| SMH a răspuns:

Iti ascunde ip-ul. Nimeni nu va putea sa vada ce faci tu online.
Pt PC recomand Cyberghost (daca vrei pentru un joc de exemplu)
Iar pentru browserul Chrome extensia Hola (daca vrei doar pentru browsing)

Ca browser specializat pe asta ar fi Tor. Cel mai bun in a-ti ascunde ip-ul. (daca vrei pentru chestii mai dubioase)

| MihaiNicu23 a răspuns:

Functioneaza acele aplicatii si d-aia sunt 15-30 de zile trial dupa trebuie sa le cumperi.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a-ti ascunde IP-ul, exista extensii de browser care pot face acest lucru, nu este nevoie sa instalezi un program. Insa, daca nu faci lucruri ilegale, atunci nu ai nevoie sa ascunzi IP-ul.

| gabicoo a răspuns:

Descarca de pe site-ul oficial Opera Browser.
Are VPN intergrat, nelimitat si gratuit.
Singurul dezavantaj e ca ai acces doar la 5 servere : SUA, Canada, Germania, Olanda si Hong Kong.

| LoneGunman explică (pentru gabicoo):

Cum se numeste exact programul

| gabicoo a răspuns (pentru LoneGunman):

Www.opera.com/ro/computer
De pe acest site îl descarci si il instalezi ca pe oricare alt program.
E cel mai sigur browser in acest moment.