| Mihai1538 a întrebat:

Ce părere aveți despre site-ul 220Volt. Cum e cu garanția? Dacă a comandat cineva de pe site.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Se invart in jurul cozii ca orice alta firma, dar sunt corecti, daca insisti
(nu am chef sa spun toata povestea, e cam lunga, pe scurt, m-am dus de doua ori la garantie, dar apoi s-a rezolvat)

https://www.compari.ro/stores/220volt-s97177/#pareri

este marcat cu verde "magazin de incredere"
si are 2181 voturi de 5 stele din 3406 total

5 răspunsuri:
| Mihai1538 explică (pentru Bizon95):

Deci se merit să cumpăr de la ei un Pc pe piese. Că am văzut că s ieftine pentru PC.

| Bizon95 a răspuns (pentru Mihai1538):

Da!
insa, daca tot iei pe, piese, eu as lua de la eMAG/compari.ro
si as alege magazinul si pretul
dar, daca nu stii sa ansamblezi singur calculatorul, atunci da, ia de la un singur magazin si 220 e foarte OK!

| Mihai1538 explică (pentru Bizon95):

Păi eu am văzut pe 220volt. Oare asamblează și eu? Că au și în Arad.

| Bizon95 a răspuns (pentru Mihai1538):

Da, marea majoritate a magazinelor de calculatoare iti asambleaza calculatorul daca iei toate piesele de la ei!

| Ora de net a răspuns:

Buna!

Pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.