| Florin8888 a întrebat:

Ce se poate intampla daca o persoana detine codul tau account yahoo Key?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Codul respectiv este unul generat automat cu o valabilitate limitata de timp - acesta poate fi folosit pentru a te loga pe email sau pentru a schimba parola.

Daca crezi ca cineva are acces la acest cod, atunci te sfatuim sa iti schimbi parola si numarul de telefon asociat contului. Iti recomandam sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ si numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.

1 răspuns:
| AlexSalling a răspuns:

Codul? Daca te referi la codul de verificare, nimic. Este doar un cod. Acum, daca te referi la parola, clar ca poate sa se logheze.