| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceți, howsecureismypassword.net e de încredere?

9 răspunsuri:
| Gabriel999999 a răspuns:

Foloseste site ul scamadviser pe care il foloseste si Tutoriale gratuite youtuberul acela cu 100k

| sierra1 a răspuns:

Adică ce zici tu că n-ar fi de incredere?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

În cazul ăsta, dacă s-ar întâmpla să scriu chiar parola mea și să o stocheze site-ul fără să știu sau să o "fure" vreun "nelegiuit"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau merită să încerc acolo parola, ori e suficient să știu că dacă am 10-15 caractere printre care litere mici, mari, semne speciale si numere, e destul de puternică?

| InsaneZor00 a răspuns:

Site-ul ala iti zice in caz de bruteforce cam cat ar dura sa iti sparga parola. Desi la parola mea care contine simboluri, litere mari si mici si cifre vad ca scrie 7 catralioane de ani, asta nu stiu daca e chiar adevarat.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie să fii "poet" să faci așa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru InsaneZor00):

Doar ca daca au hash-ul parolei furat, pot exista de acum clustere de procesare cine stie unde care genereaza hash table-uri si o sparge instantaneu (daca e sub 16 caractere si au fost procesate acele hash-uri deja). Daca asa de mult au fost platiti unii, e posibil sa nu atace doar de pe un singur calculator puternic, incercand parole pe intervale diferite pe mai multe calculatoare le e super eficient sa reuseasca intr-o zi (daca parola e scurta si au destule calculatoare)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru InsaneZor00):

La mine din 2 asemănătoare, la una scrie 300 de milioane de ani și la alta 2 milioane laughing

| InsaneZor00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, nu stiu ce sa zic. Adica site-ul este de incredere, adica nu cred ca iti va fura vreo parola sau ceva, dar din avand in vedere timpul acela, nu stiu ce sa zic rolling on the floor