| Chitu_Daniel_1967 a întrebat:

Cum deblochez contul Facebook al unei persoane pe care am blocat-o?
Menționez că nu o mai am la prieteni și nu pot accesa profilul

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sus in dreapta de tot ai ceva rotund. Apesi acolo si cauti setari. Apoi in stanga iti apare o bulina rosie cu alb si zice Blocare. Apesi acolo si ai sa gasesti o lista cu persoane blocate, pagini blocate, jocuri, etc. Il cauti acolo si-i dai deblocare (sau unblock). Daca acea persoana ti-a dat si ea blocare n-o mai gasesti oricat ai caut-o dar poti sa-ti faci un cont nou cu alta adresa de e-mail si sa o cauti fara sa stie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îi cauți numele și apeși deblochează.
https://www.facebook.com/settings?tab=blocking

PS. Dacă tu l-ai blocat primul, persoana blocată nu se poate răzbuna pe tine, plătindu-ți cu aceeași monedă. Fiindcă, odată ce l-ai blocat, ea nu mai are acces la contul tău.
Ca să blochezi pe cineva, trebuie să îi poți deschide (vedea) profilul.
Dacă nu îi mai găsești numele după ce-l deblochezi, înseamnă că între timp, contul i-a fost dezactivat.

| Ora de net a răspuns:

Bună, Daniel,

Gasesti pasii pe care trebuie sa-i urmezi aici https://www.facebook.com/help/115916435160582?helpref=uf_permalink (Poti schimba limba textului din partea stanga jos a paginii).