| crisaforyou a întrebat:

Cum pot sa blochez anumite reclame? Am adblock.dar degeaba

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica degeaba? Eu folosesc adblock si nu am pic de reclame.

| crisaforyou explică (pentru anonim_4396):

Mie imi intra si cu adblock...Nu stiu de ce.

| Loghin_Andrei_1999 a răspuns:

Poate incerci sa il si activeziwinking

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.abelhadigital.com/hostsman

Faci update la pachetele de hosts. Trebuie sa dezactivezi serviciul DNS cache, altfel nu-ti mai porneste Windowsul. Pachetele hpHosts nu sunt compatibile cu Bitdefender.

Bula
| Bula a răspuns:

Poate malware-urile iti fac reclame.
Le-ai scanat?

| crisaforyou explică (pentru Bula):

Nu am malware activat.

Bula
| Bula a răspuns (pentru crisaforyou):

Malware-urile sunt un fel de "virusi", adica saunatori informatici.
Nu trebuie sa le activezi, ele se activeaza singuri sau daca le activezi tu, chiar si involuntar.
Descarca si scaneaza-ti sistemul cu Malwarebytes, probabil vei scapa si de reclame.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a avea computerul protejat este foarte important sa ai firewall-ul activat si sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi updateaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini. Blocheaza din setarile browserului aparitia ferestrelor pop-up si reinstaleza extensia AdBlocker.