| Di_Alessia_1974 a întrebat:

Cum setez sa nu-mi faca careva screenhot la poze.Am tot incercat

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poze? De pe Facebook? Citeste termenii si conditiile, le pui pe riscul tau + nu exista ceva anume sa te limiteze din a face screenshots, si daca e program/app sa limiteze, poate face poze cu un alt dispozitiv.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Nu poti face acest lucru, nu exista o astfel de optiune. Odata ce o poza sau o informatie este postata pe retelele sociale sau trimisa altcuiva, acel continut scapa de sub controlul nostru. Poza poate fi preluata de oricare dintre prietenii din lista si salvata pe un alt computer, postata pe un alt website sau chiar modificata si, mai apoi, va fi mult mai greu de indepartat. De aceea te incurajam sa nu adaugi persoane straine in lista de prieteni (chiar sa-ti cureti lista de persoane necunoscute) si sa te folosesti de setarile de siguranta pentru a-ti mentine profilul privat.