| ForrestGumpJr a întrebat:

Cvmake.ro frauda! Ajutor?

Am facut un cv acum 2 luni pe cvmaker.ro
Mi-au cerut 10 lei la final, nimic iesit din comun. Apoi ma trezesc cu abonament de 90 lei pe luna fara acoedul meu. Deja mi-au luat pe o luna. Am dat cancel la subscriptie si tot zic ca mai am sa le dau alti 90 de lei. Ce fac daca nu le dau?

Pe internet toata lumea le da o stea aparent e frauda ce fac ei.

Daca schimb cardul cu unul nou ca sa nu imi ia bani din cont ii pot fenta?

6 răspunsuri:
| Roger645 a răspuns:

Suna la banca si blocheaza cardul.

Bula
| Bula a răspuns:

N-ai citit "Termeni si conditii". happy
Te poti dezabona sau dai bancii ordin de respingere pentru facturile de la aceea firma.

| NisipLaMare a răspuns:

.ro nu exista, poate.com.
Si acolo daca citesti de la bun inceput, scrie clar ca este vorba de bani ca sa iti poti face cv-ul.

| Violleta2022 a răspuns:

Blocheaza cardul si cere bancii sa-ti emita un card nou.
poti cere bancii tale sa-ti recupereze cei 90 de lei, fiindca a fost o plata luata cu forta, fara consimtamantul tau.
Asta in situatia in care SIGUR ai CITIT conditiile lor cand le-ai cerut sa-ti afac CV-ul, fiindca probabil ai dat tick la o casuta unde aceeaptai acest charge.

| Jsol a răspuns:

Bună! Ai reușit sa îți recuperezi banii?

| ioana18roky a răspuns:

Buna! am constatat si eu ca am la ei o restanta de 3 luni neachitate, dupa ce au retras deja contravaloarea pentru 3 luni. Eu am facut sesizare la ECC. Cum s-a solutionat la tine? ai achitat?
Multumesc.