| emaopris a întrebat:

Daca am raportat un cont de Instagram ca fiind spam, contul acela o sa fie sters?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,daca va mai primi atunci

| AlbertDaniel a răspuns:

Nu va fi sters. Dar va fi atentionat de faptul ca a fost spamat.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Acel cont nu va fi sters, decat daca va avea foarte multe raportari din partea mai multor useri de pe Instagram.Pentru tine acel cont va aparea ca si cum ar fi fost blocat de tine.Meriti"a doua sansa"

| emaopris explică (pentru FoxyM):

Pai si persoana respectivă vede ca eu i l-am spamat? Eu am si blocat-o

| emaopris explică (pentru AlbertDaniel):

Persoana respectivă va vedea cine i-a spamat contul?

| RAY a răspuns (pentru emaopris):

Nu vede, vede cand o sa primeasca un avertiment

| FoxyM a răspuns (pentru emaopris):

Nu! Este de ajuns ca este blocata.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Acel cont va fi anuntat ca a fost spamat si nu il sterge nimeni decat daca mai primeste raport si de la altii

| RAY a răspuns (pentru JoookkkeeeRRR):

Dar nu de la prima raportare, conteaza mai multi factorii
de cand e incrisa persoana respectiva
motivul care il scrii
plus multe alte chestii

| JoookkkeeeRRR a răspuns (pentru RAY):

Pai da, cu cat mai multe raporturi, era logic ca nu din prima

| RAY a răspuns (pentru JoookkkeeeRRR):

Corect,conteaza si daca poti dovedi

| Ora de net a răspuns:

Buna, Ema,

Depinde acel cont incalca termenii si conditiile Instagram (https://help.instagram.com/478745558852511) atunci acesta ar putea fi dezactivat temporar sau sters.