| mucificatorul201 a întrebat:

Daca folosesc deep web pe kali linux, se poate intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Deep web este partea de web care nu se vede cu motoarele de cautare obisnuite : google, yahoo, in primul rand depinde la ce il folosesti. Oricum cautarile merg mult mai greu in reteaua tor dar gasesti mai multe. Nu este ilegal sa il folosesti dar depinde si ce cauti, un proxy si tor vor face sa fii depistat mult mai greu.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca reusesti sa-l folosesti pentru hacking, vei avea sanse sa-ti vina potera la usa... big grin

| PainTech a răspuns:

Depinde cum il folosesti. Daca doar te uiti nu ar trebui sa patesti nimic.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Termenul "deep web" se refera la continutul de pe Internet care nu este indexat de motoarele mari de cautare, adica nu se poate gasi la o simpla cautare Google.
Un clip care explica ce inseamna acest lucru gasesti aici https://www.youtube.com/watch?v=_UOK7aRmUtw

Exista in deepweb si un asa numit dark net, dar te sfatuim sa nu-l accesezi pentru ca poti intalni continut daunator sau chiar ilegal.