| lorena66 a întrebat:

Este ilegal sa accesezi dark web?
Daca il accesez, sunt sanse sa mi se intample ceva? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Trustmotorcy a răspuns:

Este ilegal, ai șanse să ți se viruseze calculatorul, iar dacă faci o tranzacție prin dark web să te aresteze.

5 răspunsuri:
| floreadan a răspuns:

Sunt sanse mari sa-ti virusezi calculatorul, deci mai bine nu intra.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e ilegal, iar tranzactii depinde ce iei. Daca angajezi un hitman sa ia gitul cuiva e una, daca cumperi chilotzii folositi ai vreunei japoneze, e cu totul altceva. @Trustmotorcry: Ne zici si noua legea sub incidenta careia intri daca accesezi webu' intunecat? big grin

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Pentru a fi catalogat ca ilegal depinde foarte mult de tipul de material pe care îl accesezi și acțiunile pe care tu le faci.

DarkWeb reprezintă o parte internetului unde este conținut preponderent ilegal, poți foarte ușor să ajungi la materiale dăunătoare sau să iei viruși. Îți recomand să eviți să folosești browsere care pot accesa astfel de conținut și în niciun caz să nu introduci date personale sau să descarci ceva.

| Donsavas a răspuns:

Nu este ilegal cata vreme nu plătești pentru anumite servicii.

| Dfghhghu a răspuns:

Salut! Nu, nu este ilegal atata timp cat nu faci nimic rau. Daca iti cumperi droguri sau arme sau alte chestii de genu si iti este descoperit ip-ul, se cam ingroasa treaba. Dark web-ul este un loc in care nu-ti sugerez sa itrii deoarece te supui unor riscuri uriase... daca doar vrei sa te uiti din pura curiozitate, nu va avea nimeni nimic cu tine.