| LoneGunman a întrebat:

Este legal sa te uiti la orice site ce poti gasi prin browserele obisnuite/, simplu prin google?
Desi continutul siteurilor is mai dubioase?

3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Legal cred ca este, insa de la alea dubioase te vei alege cu virusi...

| MasterOfDark2017 a răspuns:

Foloseste tor browser si te poti uita la orice dubiosenie vrei tu ........ilegal nu este atata timp cat nu include pedofilie sau alte lucrurti aflate in sfera penalului

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Nu tot ceea ce gasesti accesibil printr-un browser web este automat legal. Exista anumite continuturi care sunt ilegale. Printre acestea se numara:
Imagini cu abuz sexual asupra copiilor: producerea, oferirea sau punerea la dispoziție, răspândirea, procurarea pentru sine sau pentru altul a materialelor pornografice cu minori, precum și deținerea unor astfel de materiale pe orice mijloc de stocare;
Pornografia adultă accesibilă minorilor;
Instigarea la discriminare;
Transmiterea de spam (orice formă de comunicare electronică nesolicitată).

Daca identifici astfel de continuturi pe internet, sfatul nostru este sa le raportezi la http://oradenet.salvaticopiii.ro/esc-abuz