| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Hey! Cum pot sa schimb confidentialitatea tuturor pozelor de pe Facebook?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cum editez setarile de confidentialitate pentru pozele mele din album?

Pentru a edita setarile de confidentialitate la o poza din album, urmati acesti pasi:

1. Mergeti la albumul cu poze.

2. Selectati butonul „Editeaza informatiile albumului" din partea stanga, jos, a ecranului.

3. Pe eticheta „Editati informatia", selectati expansiunea meniului „Confidentialitate" pentru a personaliza setarile de confidentialitate ale albumului dvs.

Va rugam sa retineti, daca o poza a dvs. se gaseste intr-un album ce nu va apartine, doar proprietarul albumului poate stabili confidentialitatea albumului. Acest lucru poate afecta vizibilitatea pozelor in care sunteti etichetat atunci cand prietenii dvs. se uita la ele. De asemenea, daca impartiti o poza sau un album de rezolutie maxima cu cineva, acel utilizator va fi capabil sa descarce acele poze.

Puteti de asemenea sa accesati setarile de confidentialitate pentru albumele cu poze facand urmatoarele:

1. Faceti clic pe meniul „Cont" si selectati „Setari de confidentialitate" din expansiunea meniului.

2. Faceti clic pe „Personalizati setarile".

3. Alegeti „Editati confidentialitatea albumului pentru pozele existente". Alternativ, puteti face clic pe link-ul „Confidentialitatea albumului" pe eticheta „Poze" de pe profilul dvs. chiar langa albumuri.
http://4facebook.eu/......album.html

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Intri la setari la confidentialitate si dai public.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Mergi in coltul dreapta sus a paginii de Facebook, da click pe sageata, alege din meniul drop-down optiunea Settings. Mai apoi, in pagina nou aparuta, alege optiunea Privacy din coloana stanga. Acolo gasesti mai multe optiuni care iti pot fi de ajutor printre care si "Limit the audience for posts you've shared with friends of friends or public" Aceasta optiune transforma toate postarile tale publice in unele accesibile doar prietenilor din lista.