| tyberyiu a întrebat:

Stie cineva cum pot modifica sectiunea evidentiate pe Facebook sa le vada doar prietenii, sa schimb confidentialitatea reperelor evidentiate in prieteni nu public? Multumesc

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ștergeți contul, nu te mai tot chinui cu Facebook-ul. O sa ai parte de mult mai multă liniște și bucurie. Nu te ajută cu nimic, o zic din experiență.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai, și nu mai afli când merge la wc vecinul de la etajul 3? Sau când colegul x se desparte de iubită? Și sa nu mai poți monitoriza pe fosta prietena cu care te-ai certat urmărindu-i toate activitățile chiar dacă nu mai sunteți la prieteni? Chiar dacă te-a blocat, îți creezi alt cont și urmărești de acolo. Iar dacă nu mai ai cont de Facebook, nu mai afla nimeni ca te-ai vaccinat sau când ai fost constipat. Sau cine mai postează poze din spital cu branula în mână și starea "te simți rău sau obosit?". Cine mai postează poze de la mare sau de pe plajele exotice?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă interesează. Plus că numai dezaxați sexuali și femei în călduri cu dildo-uri la profil sunt! Bleah, sătulă de tot și toate legate de unii oameni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Greșeala ta pentru că nu știi cum să îți organizezi profilul și în mare parte nu știi în ce colectivitate să intri. Pentru ca și pe Facebook este ca în viata reală, dacă ai intrat într-un colectiv greșit atunci e de rău. Mă refer la grupuri, acolo unde se cunosc majoritea. Eu am contul din anul 2010 și nu îmi șterg profilul, însă știi care e ideea? Am învățat să nu mai adaug pe oricine în lista de prieteni. Și sunt bărbat. Din 2000 și ceva de prieteni câți aveam in urma cu 4 ani, acum am numai 5 prieteni printre care se numără mama și alte câteva conștiente de familie. Doar cei care merita își au loc în lista, restul la urmariori pentru că am și acolo vreo 1400 dar și ăștia 1400 de urmariori zici ca nici nu există. Unii te adaugă în lista de prieteni doar pentru a te avea la număr și nu vorbesc deloc. La fel și urmăritorii. Dacă ești femeie singura și postezi mereu în public poze cu tine, bărbații vor crede ca ești în căutare de altceva și de acolo neplăcerile să fii pusa în situații jenante. Mai ales dacă ești înscrisă în grupuri de matrimoniale sau "hai sa ne cunoaștem", etc etc. Acolo se aduna toți obsedații și căsătoriții cu copii acasa și multe conturi fake. Știu despre ce vorbești, pe mine s-a întâmplat să mă abordeze o femeie de 60 ani care avea și nepoți. Dorea aventura... Doamne Ferește! laughing atunci am greșit când m-am înscris și mi-am făcut simțită prezenta într-un grup "hai să facem cunoștință 18+". laughing ți-am zis, greșeală când aterizezi în grupuri de gen.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îmi mai pasă de Facebook cu totul! L-am șters in 2018 și bine am făcut! Nu îmi mai fac altul nici de m-ai plăti! Îmi bag pl. în el de Zuckerberg care l-a creat, evreu nenorocit, android!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Referitor la Mark Zuckerberg... Mi-a apărut odată o postare de a lui, o vedetă pe care o urmăresc adaugase un comentariu la o postare de a sa și mi-a apărut pe wall. Ce sa vezi? Asa de mult îl îndrăgesc pe Mark Zuckerberg încât l-am blocat direct. Mark Zuckerberg are cont personal și nu pagină. Am în lista neagră mai mulți blocați decât în lista de prieteni. Și printre ei sa se regăsească chiar șeful Facebook. laughing Și pe mine ma doare undeva de el. 50% Facebook este util pentru ca mai afli câte o știre, mai râzi, mai afli chestii. Însă cealaltă 50% este urâtă datorită acelor membri care fac sa pară așa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă piș pe ele de știri! Căcat la gard! Gunoi pentru creier! Mai bine îmi îndop capul cu clipuri amuzante sau anime-uri.