| MariaVanessa21 a întrebat:

Heyy, imvu nu are virusi, am antivirus cu licenta si mi-a aratat ca are virusi toata saptamana cat m-am jucat, dupa care dupa 2 saptamani nu mi-a mai spus nimic.A spus ca e in siguranta ..deci fara frica! Nu este nicio minciuna ce iti spun, este adevarat.

3 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Antivirus*,mi-a*.
Unde e intrebarea?

| Ora de net a răspuns:

Buna Maria,

Pentru a avea computerul protejat este foarte important sa ai firewall-ul activat si sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi updateaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Licenta este reala, sau contrafacuta?
Nu de alta, dar cele,, crack-uite '', sunt dubioase.
O licenta reala, poate fi achizitionata doar de la site-ul producatorului, sau de la partenerii sa-i.