| Ciubotaru_Ciprian_1999 a întrebat:

Imi tot apare fel de fel de reclame pe contul de Facebook de la pagini la care nu le apreciez... De exemplu postari sugerate, stie cineva cum le pot dezactiaca sau nu stiu. Multumesc

4 răspunsuri:
| Trinitrio a răspuns:

Eu am încercat să le fac să se împuțineze raportându-le. Am sortat și preferințele mele de publicitate, dar în zadar, peste câteva zile au început să apară din nou.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai ce face! Este politica Facebook de a castiga bani. Eu le dau "Ascunde reclama".

| Ciubotaru_Ciprian_1999 explică (pentru Trinitrio):

Dar dacă iti faci alt cont?

| Adry05 a răspuns:

Asa merge Facebook. Tine cont de produsele si de pozele la care dai like si iti trimite content asemanator prin reclame.
Si nu, nici un alt cont nu te-ar salva, eventual sa nu mai dai like la absolut nimic, sa fie un cont fantoma dar nu mai vad rostul Facebook-ului atunci. Nu cred ca te omoara o postare din cand in cand c-o sugestie de pagina, chiar nu sunt reclame violente ca pe alte platforme.