| Sandu_Daniel_1999 a întrebat:

Pot sa inchid conexiunea wireless in tot apartamentul, din calculator?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, te conectezi pe router si dezactivezi netul/wifi

| doctorandus a răspuns:

Da, poti. Atentie ca daca odrasla trece pe internet prin mobil acest gest te poate costa foarte scump.

| untu a răspuns:

Sau sa inchizi de tot routerul cand pleci de acasa pentru o perioada lunga de timp si sa scoti din priza toate aparatele elctronice si electrocasnice!

| Ora de net a răspuns:

Buna Daniel,

Poti face acest lucru scotand routerul wireless din priza sau conectandu-te pe el din laptop si dezactivandu-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti.Intri pe site-ul router-ului si poti face mai multe chestii! Daca vrei iti poti da ACCES-UL DOAR TIE. happy

| NAT0 a răspuns:

Da, poți.
Intri în start și cauți CMD, scrii în consolă comanda „ipconfig" și cauți „Default Gateway" acolo o să-ți scrie presupun „192.168.1.1" în fine, intri pe browser și accesezi 192.168.1.1 ca pe un site. și acolo o să-ți ceară datele de logare ale routerului, astea tu le știi. în general sunt la id „admin" și la parola ori „admin" ori „" nimic, la parolă nu scrii nimic și de acolo depinde de interfața fiecărui router ca să-ți explic.
Sau poți trage routerul din priză. laughing

| Ruski a răspuns:

Salutare! Da, poti face acest lucru conectandu-te la ip-ul intern al routerului(poate fi 192.168.1.1, 192.168.0.1, sau chiar unul definit de tine), si apasand butonul "Disconnect".