| TheXtreme89 a întrebat:

As vrea sa loghez pe Microsoft si pe Skype, dar nu pot pentru ca nu avem o permisiune a unui părinte, imi apare: " Aveți nevoie de permisiunea unui părinte

Înainte de a putea să te conectezi la acest cont Microsoft și să-l utilizezi cu site-urile web și serviciile Microsoft, ai nevoie de permisiunea unui părinte. Dacă părintele tău este disponibil acum, cere-i să se conecteze la acest PC."
Asta tot zice... E deja contul meu, dar părinții mei nu au niciun cont.

Există o cale in care sa pot conecta Microsoft?

4 răspunsuri:
| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Incerca sa schimbi data peste 18 ani

| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai pus data nasterii si apari ca minor. Schimba data nasterii.

| TheXtreme89 explică:

Da, dar daca pun 18 ani, imi apare că trebuie sa pun numărul de card credit Visa/Mastercard/AmericanExpress si mai multe... Cum pot sa schimb?

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Odata cu aplicarea in Europa a noului regulament de protectie a datelor personale, toate companiile au obligatia de a obtine acordul parintilor pentru ca minorii sa foloseasca aceste servicii.

Prin urmare, sfatul nostru este sa vorbesti cu parintii tai si sa-i rogi sa isi creeze un cont, sa citeasca si sa accepte acei termeni. Dupa ce vor face acest lucru, vei putea sa iti accesezi in continuare contul.