| winter a întrebat:

Salut,as vrea sa-mi fac un nou cont de Facebook si as vrea sa folosesc vechea mea adresa de email. Chestia e ca acea adresa o folosesc pe alt cont. As vrea sa inchid vechiul cont definitiv si sa folosesc acea adresa de email pentru noul cont. Se poate asa ceva?

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Este imposibil. Poti sa stergi tot de pe cont si sa o iei de la capat cu prieteni, poze, setari etc. (Dar iti va lua mai mult timp) Mai bine iti faci alt adresa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate dar mai întâi trebuie sa închizi vechiul cont definitiv si apoi faci un altul pe aceeași adresa de email.

| Lioana a răspuns:

Ai putea schimba adresa de mail la vechiul cont cu alta, iar adresa veche de mail sa o stergi din cont. Atunci o vei putea folosi la crearea unui alt cont.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Nu poti folosi aceeasi adresa de email. Facebook are o politica de utilizare in care stipuleaza ca ai dreptul sa iti faci doar un cont personal. Mai multe despre asta poti citi aici https://www.facebook.com/legal/terms (punctul 4, subpunctele 1 si 2).