| Andrei_Andrei_1997_mTAT a întrebat:

Salut, cum setez ca prietenii mei sa nu vada cand dau like-uri sau comentez diferite articole poze etc? Apare in dreapta imaginii "lui Marius,(adica eu), ii place sau Marius a comentat laMarius s-a imprietenit cu)Cum pot schimba asta? De exemplu am comentat la un articol de ziar online ceva si am observat ca un prieten a dat like commentului meu desi eu nu doresc sa fie vazut commentul la acel articol de prietenii din lista! sau nu vreau sa vada x ca m-am imprietenit cu y. Posibil? FUNDAA

2 răspunsuri:
| Coldea_Emi_2001 a răspuns:

NU. Dacă cineva te urmărește pe Facebook atunci nu poți face decât să-l convingi pe x să nu te mai urmărească.

| Ora de net a răspuns:

Buna Andrei,

Nu poti face acest lucru. Activitatea ta pe Facebook poate fi vizualizata de catre prieteni si chiar de catre oricine daca ea este publica (ex. postarea unui comentariu la un articol). Mai multe despre asta poti sa citesti aici, la sectiunea Ticker & Privacy https://www.facebook.com/help/255898821192992/