| AnonymousCLL a întrebat:

Dau funda urgent! Vreau sa va intreb daca site-ul festicket.com este unul care este de încredere sau nu, am găsit pe cineva pe olx care vinde bilete la Untold si zice ca acolo lucrează un prieten de al lui si mi-a trimis niste bilete, dar nu stiu daca sunt fake, nu stiu daca e mail de la Festicket sau ceva facut de el acasa ( aici poza cu biletul https://postimg.org/image/9o0kuskbj/) si vreau sa stiu daca formatul paginii si tot ce scrie pe ea este ca la Festicket, com si daca le poate anula, email lui este :cafea8up@outlook.com

2 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Site-ul este 100% de incredere, nu iti face griji.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.