| aGrEsIvE0lEmOnS a întrebat:

Salut, imi aapre din 4 in 4 min pagini de internet pe pc fara sa fac nimic cu anumite reclame si nu stiu ce sa le fac,

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut, incearca sa descarci de aici adwclener :https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/ dupa ce il descarci il deschizi apesi scan>astepti>dupa ce se termina apesi ok >apoi pc-ul se va restarta, incearca sa stergi datele de navigare din browser si sa instalezi adblock, daca nu merge scrie aici rezolvam noi cumva, Craciun fericit, seara buna!

| aGrEsIvE0lEmOnS explică (pentru Ora de net):

Va multumesc a trecut peste 30 de min si nu mi.a mai aparut nimic.

| Anonimul95t a răspuns (pentru aGrEsIvE0lEmOnS):

Cu placere, daca mai ai probleme contacteaza-ma!

8 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Ce ai tu se numeste Adware. Scaneaza cu Malwarebites sau cu bitdefender rescue cd.

| octav005 a răspuns:

Instaleaza adblock plus, s-au adauga ca extensie in chrome. opera, depinde ce browser folosesti

| aGrEsIvE0lEmOnS explică (pentru octav005):

Eu folosesc opera dar acele pagni apar pe explorer fara sa fac nimic, sa zicem ca stau pe Fb si dodata imi deschide explorer 2 pagini cu reclame

| octav005 a răspuns (pentru aGrEsIvE0lEmOnS):

Nu poti sa dezinstalezi explorer?

| aGrEsIvE0lEmOnS explică (pentru octav005):

Daca puteam de acuam era happy explorer e program dat de windows adica al windowsului nu merge dezistalat din pacate.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa blochezi mesajele pop-up din setarile browserului tau, sa instalezi o extensie Adblocker si sa elimini orice extensie pe care nu iti amintesti sa o fi instalat. Daca aceste masuri nu functioneaza, atunci exista posibilitatea sa ai un virus pe computer. Instaleaza un program antivirus si scaneaza computerul. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi updateaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util.