| joghu22 a întrebat:

Salut!
Imi poate explica si mie cineva, va rog, ce înseamnă "Avertisment de intimitate" la WiFi pe iPhone? Am un iPhone 11 si de ceva timp imi apare prostia aia. Am citit eu ceva pe net, dar nu prea inteleg, am inteles doar ca cineva necunoscut iti poate intra si urmări ce faci pe net. Cum se poate rezolva asta? Multumesc!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca, folosesti wi-fi "liber", ne-securizat, ne-parolat.
Trebuie configurat router-ul cu parola pe wi-fi.
Cauta un specialist (eventual suna la furnizorul tau de internet) sa rezolve problema!

| Wr3nch a răspuns:

Inseamna ca te conectezi la wifi fara parola. Daca e al altcuiva, sunt unele cu care se poate scana traficul si extrage date. Daca e al tau, se poate face acelasi lucru, plus iti consuma lumea banda degeaba. Cauti numele routerului pe net plus set password si rezolvi in 5 minute.

| joghu22 explică (pentru Bula):

Pai, are parolă…

Bula
| Bula a răspuns (pentru joghu22):

Schimba-ti parola, la unul din minim 8 caractere, cifre + minuscule + majuscule.

| joghu22 explică (pentru Bula):

În regulă. Mulțumesc!