| anonim_4396 a întrebat:

am un joc pe magazin play si vreau sa introduc in joc anumite obiecte care sa coste bani reali.Programarea este gata, dar de ce card am nevoie? (banii fiind din mai multe tari)
Am nevoie de PayPal?
PayPal are 2 categorii de conturi: Personal si business, eu cred ca intru la business (in categoria business cere să completez Legal name, business name, phone, postal code...
Ce am nevoie ca sa pot completa?).

Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Adriangrande a răspuns:

Daca ai abonament, poti plati ce ai luat in joc pe factura. Daca nu ai card de credit, nu ai cum sa cumperi ceva.Mie cand dau sa cumpar ceva imi apare daca vreau sa platesc cu cardul sau sa puna banii in plus pe factura.Si nu conteaza moneda.Jocul iti schimba moneda din moneda.
in moneda ta.De exemplu, daca ceva costa 20$, jocul iti va arata cat valoreaza 20$ in lei. Sper ca te-am putut ajuta

| Ora de net a răspuns:

Buna,

La categoria business trebuie sa introduci datele firmei.