| LoLoPardus a întrebat:

cum pot comanda haine de pe internet fara sa-mi fie frica de ce voi primi? Vorbesc de site-uri gen H&M, nu vreau sa imi vina hainele cu 3 marimi mai mari sau mici.

7 răspunsuri:
| MortalProxy96 a răspuns:

Dacă e prima dată când comanzi, e normal să fi puțin îngrijorată. Interesează-te la alte persoane despre site și vezi dacă te pot ajuta. Dacă nu, poţi risca. Dacă îţi vin hainele în alt mod decât cum vrei tu, sună la numărul de telefon de pe site și spune-le de greșeală.

| DeathIncarnate a răspuns:

Nu le mai comanzi si scapi de frica, misti frumos posteriorul in magazin si aia e

| andreeahtml a răspuns:

Îți sugerez sa te uiți și la măsurători. Exemplu: eu mi-am măsurat piciorul și când comand de pe net, mă uit sa fie 24, 5 cm talpa interioara, nu un număr anume, pentru că pot decala. La site-urile mari de haine ei scriu și dimensiunile. Sau in caz că dimensiunea nu apare, in 30 zile ( la hm) poți trimite produsul înapoi fara sa achiți absolut nimic și să îți alegi altceva. Pupici!

| anonim123453313 a răspuns:

De exemplu la bershka sau pull&bear ai posibitatea ca produsele comandate de pe net sa le poti ridica din magazin, mai exact te duci si le probezi in magazin dupa ce le comanzi de pe internet si gata cu frica, eu asa fac

| Kaℓi a răspuns:

Verifica daca au serviciu de retur, poate nu o sa-ti mai fie asa frica stiind ca ai posibilitatea sa schimbi ce ai comandat.

| SomeBody12425356 a răspuns:

Cred ca vrea sa spuna ca la H&M marimile sunt decalate.
Gasesti pe google sizeguide (ghid de marimi) la cam toate brand-ruile mai mari, ai nevoie doar de un metru de croitorie sa iti iei masurile.

| Adry05 a răspuns:

Exista tabele de marimi...