| anonim_4396 a întrebat:

Cât mai multe răspunsuri, vă rog. Mi-am dus Macbook-ul la service acum câteva zile ca să îmi schimbe SSD-ul. Problema este că am văzut că cineva s-a conectat acum câteva ore la contul meu Google de pe el. Am șters istoricul căutărilor și am schimbat parola contului Google. Înainte să îl duc m-am deconectat, din configurări de la contul iCloud, dar nu am făcut asta cu AppStore și iMesage cum ar fi trebuit. Am și sistemul Windows instalat, dar acela este cu parolă. Ce pot să mai fac acum?
PS: Între timp am șters istoricul Safari și mi-am schimbat parola de la iCloud, deconectând, încă odată, pentru siguranță toate dispozitivele.
Ajutor!

1 răspuns:
| Speranta12 a răspuns:

Verificare in 2 pasi la contul google si potibsa alegi si varianta sa-ti genereze niste coduri de acces. Cand cineva vrea sa se logheze la contul tau cu email si parola ii va intreba si de un cod pe care ei nu il stiu. Cand te vei loga e posibil sa te intrebe si pe tine sa introduci un cod, asa ca scrie-ti toate codurile generate de google intr-o agenda.