| Parauan_Andrei_1993 a întrebat:

Vreau sa intru pe contul meu de yahoo si imi cere numarul de telefon sa imi trimita o cheie de acces dar eu nu ai am acel numar de telefon de mult am intrat pe yahoo sa incerc sa schimb numarul dar in zadar. As avea nevoie de ajutorul vostru

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Incearca optiunea Sign-In Helper pe care o gasesti in partea de jos a acestei pagini https://help.yahoo.com/kb/SLN27051.html. Daca nu reusesti in acest fel, cel mai probabil nu iti vei putea recupera contul. Pe viitor asigura-te ca setezi mai multe optiuni de securitare si ca acestea sunt actualizate.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai este o solutie: cu intrebarea secreta daca o stii. Daca nu... asta e! http://deconf.ro/recuperare-parola-yahoo-metoda-simpla-recuperare-cont/

| dannyel86 a răspuns:

Cand schimbi numarul de telefon, e util sa modifici si datele conturilor pe care l-ai trecut, pentru a nu ajunge in astfel de situatii neplacute.
Cum a spus si Salontanul, fara intrebarea si raspunsul secrete nu mai poti recupera contul, cu exceptia cazului in care ai pus o adresa de mail alternativa prin care poti recupera contul in discutie.

Răspuns utilizator avertizat