| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, imi poate cineva vedea mesajele de pe Facebook messenger fara sa imi sau seama? Am cautat locurile de unde a fost accesat facebookul dar nu apare nimic suspect. Cineva sustinea ca poate vedea mesajele de pe Facebook messenger fara sa imi dau seama. Ceva ma face sa cred ca cineva a citit mesajele... Oare e posibil?

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Daca stie parola poate citi mesajele. Activeaza logarea in 2 pasi si poti fi sigur ca nu mai intra nimeni fara sa aiba si telefonul tau.

| Apollo007 a răspuns:

Se poate sparge contul si fara adresa de e-mail a persoanei? Adica fara sa aiba e-mailul meu?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Apollo007):

Da, daca are la indemana telefonul tau. Cum nu poate avea telefonul nu se poate.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poate! Doar se laudă, vede că ești confuz(ă) și profită de naivitatea ta. Practic, se distrează!
Nu îți poate afla parola. Mai ales, dacă zici că nu apare nimic suspect la setări/securitate și lista cu ultimele logări... Deci, exclus. Nu te speria degeaba!
Ar mai fi ceva. Poate el/ea e prieten cu cineva din lista ta, cu care tu comunici pe chat, iar acela te "vinde". Poate că-i face screenshot (capturi de ecran) cu convorbirile voastre. Iar el se laudă că știe ce scrii...

| Ora de net a răspuns:

Buna,

O persoana iti poate accesa mesajele doar daca are parola ta. Daca esti ingrijorat te sfatuim sa iti schimbi parola tinand cont de sfaturile - http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul