| UserName450 a întrebat:

TPU, vreau sa caut ceva pe net la scoala, dar nu mai am net de o luna. Incerc si incerc sa restartez router-ul, si doamna face la fel, dar tot nu merge, pur si simplu reteaua lipseste chiar daca router-ul e pe ON. Vreau sa descarc muzica de pe YouTube, dar pur si simplu nu functioneaza netul. Ajutati-ma cum sa fac sa am net la scoala, ca nu e nici-o aplicatie care sa rezolve problemele la net. Care e metoda voastra? P.S: Nu am voie cu telefon la scoala, iar astea cu restart router le fac in pauza.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Routerele se pot configura.
Poate persoana care administreaza routerul a inchis transmisia wi-fi.
Daca insa nu functioneaza nici conexiunile prin cablu (spre calculatoare), atunci trebuia sesizat conducerea scolii, ei sa cheme depanatorul de retea sa rezolve problema.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Roaga profesorii sa discute cu administratorul de sistem - acesta poate remedia aceasta problema.