| Surpriseless a întrebat:

Zilele trecute navigand pe net, am dat de un site public de gazduire de imagini, am intrat la poze "nude" unde spre mirare erau afisate mii de poze inclusiv cu fete care au mult sub 18 ani, POZELE NU SUNT TOTAL NUDE dar dadeau de inteles..., pe langa pozele cu fete sunt alte mii de poze cu peisaje tot feluri de domenii
Iar intrebare mea este daca-i LEGAL sau nu sa te uiti la pozele alea... deoarece ar putea fi considerat pedo, DAR pe acolo am citit ca personele respective ar fi nudisti... iar fetele nu sunt chiar complet goale
Siteul respectiv nu este nou are vreo 10 ani vechime, este un site rusesc
si este public poate fi accesat de oricine nu are nici un fel de restrictie etc

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este public, este legal. Daca nu era legal il blocau cei din Romania.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

If her age is on the clock, she is ready for the c*ck.
If she can count, she's ready to mount.
If she's old enough to bleed, she is old enough to breed.
If she's old enough to pee, she is old enough for me.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Imaginile care prezinta persoane sub 18 ani in ipostaze sexuale explicite sunt considerate pornografie infantila si sunt ilegale conform legii din Romania. Aceste infractiuni sunt reglementate prin Art. 374 din Codul Penal.

Recomandarea nostra este sa raportezi acel continut la http://oradenet.salvaticopiii.ro/esc-abuz Aceasta este o linie civila unde poti raporta in mod anonim. Prin raportare te asiguri ca acel continut ajunge la autoritatile competente pentru a fi sters de pe internet si pentru a identifica si ajuta victimele unor abuzuri de acest fel.