| Terminator97 a întrebat:

Care este viteza maxima a unui pennyboard? Dar a unui skateboard?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Depinde de proprietarwinking

| johnnny123 a răspuns:

Teoretic vorbind, viteza maxima a unui skateboard -sau a oricarui alt mijloc de transport- este viteza lumii.

Practic, evident ca viteza va depinde de priceperea si capacitatile celui care se da cu el. Daca vei cobora o panta suficient de lunga si inclinata fara sa cazi de pe el, poti ajunge la 100km/h (recordul mondial este 130km/h)

La fel daca te lansezi dintr-un resort foarte puternic. Sau daca-ti montezi un motor cu reactie. Sau daca ti se agata bretelele de la pantaloni intr-un Porsche care trece pe langa tine

Daca te plimbi cu el prin parc, viteza maxima va fi exact cat te tin pe tine picioarele.

| Terminator97 explică:

OK, atunci care e mai rapid? Cred ca pennyboardul nu? Are roti de silicon

| Mariann43 a răspuns:

Daca vrei ceva pentru viteza si nu vrei sa iti eu un longboard pentru ca e greu iti recomand un cruiserboard deoarece, skateboardul in sine este doar pentru trickuri, iar pennyul este cam mic.