| anonim_4396 a întrebat:

Cat la % conteaza respiratia intr-un exercitiu?

4 răspunsuri:
| adyy95 a răspuns:

Exercitiu de ce, de sport?! Pai in cazul asta conteaza foarte mult daca stii sa respiri corect vei rezista mai mult, daca nu vei ramane fara suflu si vei obosi

| StrawBerryummy a răspuns:

Eu as spune 50% e important sa respiri constant, mai ales la probele de rezistenta.

| FReAkAzO1d a răspuns:

Poate chiar mai mult de 50%, deoarece fara o respiratie corecta, oboseala vine mai repede si forta este mai mica...

| Scriitoarea a răspuns:

Dupa parerea mea respriratia conteaza cam 80%. Adica ritmul si miscarea depind de cat de bine respiri.Sunt multi care nu stiu s arespire corect sa zic asa si alearga 5 m si au obosit.Rezistenta depinde foarte de mult de cum respiri, caci daca nu ti se oxigeneaza corect corpul risti sa obosesti foarte repede sau sa te suprasoliciti si sa ti se faca rau.