| Demeister a întrebat:

Ce este "Legiunea Străină" la noi în România?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Daca am inteles bine, te referi la care ar fi echivalentul ei in Romania? Nimic, pentru ca nu exista nici o ramura in armata noastra care sa formeze mercenari asa cum o face legiunea straina.Cat despre legiunea straina, ea este o ramura a armatei franceze in care se pot inrola persoane din orice tara, cu conditia sa nu fie francezi, pentru a deveni mercenari.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este asa ceva in Romania. Ci in Franta. Legiunea Straina include mercenari din orice tara din lume.