| sevilla86 a întrebat:

Cine stie cum se ajunge din gara de nord pe strada polona nr15 la sediul eventim?

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Cu metrou pina la statia stefan cel mare cobori si mergi in spre spitalul de urgenta floreasca dar pe partea cealalta este strada polona acum sa ti spun si nr nu l stiu pe unde este dar te descurci tu ok?

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Am impresia ca sunt si niste masini care ajung pe la perla.sau tramvai ceva.

| MonkeyBoss a răspuns:

Cel mai sigur, cu taxiul.

| doc69 a răspuns:

Ai pe net harta bucurestiului online intra si o sa afli acolo rapid

| corolav a răspuns:

De la Gara de Nord o stație de metro pînă la Piața Victoriei.
De acolo te interesezi cum schimbi, fără să ieși afara, metroul pe tronsonul spre Piața Unirii. Mergi o stație pînă la Piața Romană.
Cobori și imediat aproape e strada Mihai Eminescu. Mergi pe această stradă cîteva sute de metri și ai ajuns în strada Polonă.
La stînga e spre stadionul Dinamo. La dreapta e pînă în Dumbrava Roșie.
Dacă nu ai bagaje și nu te grăbești, pe jos mergi pe Grviței spre Calea Victoriei. Traversezi Calea Victoriei, ajungi la Piața Romană și apoi strada Eminescu. Lejer ajungi în aproximativ o jumătate de oră.
Dacă nu ești din București să nu te duci cu taxiul. Te plimbă un individ de ăsta tot Bucureștiul și poate să-ți ia și 200 de lei.
În mod normal cu un taxi nu faci mai mult de 7 - 8 minute.