| Eugeniusu a întrebat:

Cum e mai bine sa aranjez discurile de greutate pe bara cand imping la piept? Am inceput sa pot face la 60kg. Sa pun 4 discuri de 10kg pe bara sau sa pun 2 discuri de 20kg pe bara? Stiu ca greutatea este oricum de 60kg, bara+discurile, dar cineva mi-a spus ca exista o diferenta cand ai mai multe discuri pe bara decat mai putine. Sper ca ati inteles intrebarea mea. Cine stie sa imi dea un raspuns, sa nu ezite s-o faca, multumesc! Dau fumda si vot.

2 răspunsuri:
| Stăncescu_Marynell_1999 a răspuns:

Nu conteaza cum le asezi atata timp cat greutatea este aceeasi doar trebuie pe ambele parti sa fie greutatea la fel

| Pool77 a răspuns:

Tot una e, ca pui 4 de 5kg pe fiecare partea sau una de 20kg pe fiecare parte.
Atata tot ca alea de 20 sunt mai greu de pus sus si te fortezi degeaba.Eu folosesc alea de 10kg nu sunt grele si se pot schimba usor daca vreau sa cad greutatea dupa greutatea maxima.