| Alex54679 a întrebat:

Am o intrebare: ce se intampla daca faci sport si nu ai suficient testosteron? Nu iti mai creste masa musculara sau ceva fe genul?

Răspuns Câştigător
| Sindbad a răspuns:

Facand sport inten (forta in special) inevitabil vei spori si productia de testosteron. Analog daca faci exercitii aerobice (sprinturi etc) cresti vo2 max. Doar sa nu ai o problema fiziologica (putin probabil). Oricum, daca teoretic testosterornul nu ar creste pe masura ce te antrenezi, probabil ca: nu vei mai pune masa, refacerea va fi mult mai dificila si accidentarile mai frecvente.