Poti slabi prin flotari,abdomene, genoflexiuni si alergari?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,slabitul inseamna deficit caloric, rata metabolica inseamna 75% din ceea ce consuma organismul, desi important este sa avem o dieta de restrictie calorica in primul rand + cardio + culturism, abdomenele afecteaza coloana, alergatul e cel mai bun 30 de min zilnic

| mirceakitsune a răspuns:

Da, macar 5-10 minute din fiecare exercitiu.

| RobertMoon a răspuns:

80% dieta 20% antrenament

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti, cum sa nu poti.
Dar stii ca la fel de corect este si faptul ca si pasarea poate sa zboare daca da din aripi. Dar asta nu inseamna ca doar de asta zboara (:

| RoCkKiD a răspuns:

Poti slabi scapinandu-te in fund daca faci asta destul de mult.

Slabitul presupune diferenta dintre cate calorii consumi vs cate bagi in tine iar asta se poate face si fara exercitii.

Cauta chestii pe net care iti calculeaza cate calorii ai nevoie la geutatea/varsta ta si apoi caut ape net siteuri care iti zic cate calorii are fiecare aliment. Apoi, in functie de ce strategie vrei, sau mananci mai putin decat numarul ala (cu cat mnanci ami putin cu atat slabesti ami repede) sau faci exercitii icnat sa arzi mai multe calorii decat o parte din ce mananci.