| DracoStain00 a întrebat:

Ce sporturi ma pot ajuta sa cresc in inaltime? Nu imi place baschetul sau inotul. Daca exista si alte sporturi si sa-mi spuneti si de ce m-ar ajuta foarte mult.

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Banchetul*? What?
baschetul, probabil ai vrut sa zici.
Varul meu practica si are 1, 93 cm.
Ajuta foarte mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saritul corzii, un coleg are aceiasi problema iar instructorul de la sala i-a recomandat sa sara coarda.

| SSJGohan3 a răspuns:

Nu intelegem ce iti place sa faci sau ce tip de sport vrei. daca vrei lupte: incerci lupte si aspiri sa ii bati pe cei mai facuti ca tine fizic..astfel tu vei avea nevoie de a fi mai inalt pentru a avea succes. tu trebuie sa cauti sporturi la care sa ai un avantaj daca esti inalt si nu e neaparat sport ci doar o activitate gen saritul corzi, care e parte componenta pentru a fi un bun luptator..creaza rezistenta etc...

| AFR81 a răspuns:

Sincer sa-ti zic, pe mine handbalul m-a ajutat foarte mult sa ma dezvolt. In prezent m-am lasat, insa la 2 metri ai mei, pot spune ca handbalul si-a lasat o amprenta serioasa.

| KodrutZ a răspuns:

Volei, handbal.

| Raul3456 a răspuns:

Salut, sunt multe lucruri pe care le poti face sa cresti in inaltime, la capitolul sporturi eu practic baschet-ul si la 13 ani am 1.88m, pe langa baschet mai sunt multe sporturi prin care poti creste, spre exemplu volei-ul, handbal-ul si toate sporturile la care te intinzi si sari mult, cam asta e ideea, sper ca te-am ajutat happy ^^