| qwerty1234 a întrebat:

Salut, ce teste fizice trebuie sa treaca un fotbalist tanar pentru a putea sa joace la o echipa de liga a 2-a din Romania sau ce ar trebui sa stii sa fac sa faci fata la acel nivel? la ce se uita un atrenor atunci cand esti in probe la o astfel de echipa? cam ce conditii ar oferi clubu m in caz ca esti acceptat?

1 răspuns:
| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

In liga a2a trebuie sa stii sa joci fotbal la un nivel cat de cat profesional! Trebuie sa ai anumite aptitudini de control al balonului, conditie fizica, viteza si sa poti face fata jocului colectiv (sa te """intelegi""" pe teren cu ceilalti jucatori). Ca test fizic trebuie sa poti face fata la 90 de minute de joc.