| MyyyNamee a întrebat:

Salut, fac sala de 3 saptamani, am 17 ani 56kg.Programul meu este urmatorul:Lunitongueiept Marti: Spate Miercuri:Umeri+Trapez+Abdomen Joi:Brate Vineritongueiept si as vrea sa il modific putin.Mentionez ca acest program este acelasi cu cel al unui prieten de al meu care face sala de 7 luni.

2 răspunsuri:
| Bogdan198723 a răspuns:

Incearca:
Luni: Piept+Biceps
Marti: Picioare
Miercuri: Spate+Triceps
Joi: Umeri+Trapez
Vineri:Brate
Si 2 antrenamente de abdomen si 2 de cardio(fugi vreo 10-15 minute pe banda) pe saptamana

| Sumudica_Mihai_1994 a răspuns:

La vârsta și greutate ta ar trebui sa pui cat de cat bine. dar programul e slab... în primul rând e nevoie de un program complet iar 3 zile pe săptămână e de ajuns. 3 / 7 pot face cat faci 7/7 dacă știi să le faci ok. combina 2 grupe de mușchi pe zi gen piept + biceps etc etc. grupe care oferă timp de refacere / creeare unul celuilalt... si mănâncă câteva mese bogate in proteine pe zi. 3/4 mese
(funda)?