| YoNoMember a întrebat:

Nu de mult timp sunt jucator de rugby si imi este frica de ceilalti jucatori in meciurile oficiale sa intru la ei sau sa inaintez!
Cum pot scapa de aceasta frica? La ce trebuie sa ma gandesc cand incepe un meci si sa nu mai imi fie frica de unii, sa fiu mai curajos in meci?

1 răspuns:
| Rsu_Krypton_1998 a răspuns:

Eu de exemplu practic fotbal. Uneori joc cu cei mai mari care par si sunt duri ( Faulteaza etc. ). Eu nu ma uit la el, eu sunt atent pe minge si ma gandesc ca sunt de neoprit. Ca nimeni nu ma poate invinge. Asa imi inving frica si reusesc sa trec cu binewinking. Sper ca se poate aplica si in cazul tau happy