| theforceofgood a întrebat:

Am observat că au dispărut foarte multe chioscuri de ziare! Oare lumea nu mai obzisnueste să savureze plăcerea citirii unei prese din hârtie, s-a dat totul pe partea digitală?
Eu unul încă mai cumpăr ziar, deorece când citesc un ziar, am mintea mult mai limpede şi liniştită decât în cazul presei digitale ( asta nu înseamnă că nu folosesc şi pe cea digitală).
Oare, până la urmă ziarele vor dispărea cu totul?
( era odată la televizor o reclamă cu un om de citea un ziar digital laughing )

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta ma intrebam si eu zilele trecute... cat o sa mai reziste ziarele din hartie. Eu le mai dau 5 ani maxim.

| RAY a răspuns:

Pentru ca nici nu ofera ceva interesant, ce sa vad la cancan sau ziare conduse de moguli?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea au telefoane si citesc online. Mi se pare o miscare inteligenta deoarece nu se mai taie copaci pentru a face acele ziare.

| unvecin a răspuns:

Cred că mai nou cine ia ziarul nu-l ia ca să fie la curent cu știrile, ci ca să scape de sub asaltul de news care vin din toate părțile. happy

Mi-am instalat o aplicație pe telefon: biziday. Îmi dă din când în când notificări simple cu ce se mai întâmplă, chiar ierarhizate după cât de importante sunt.

În rest mai intru din când în când pe digi24. Îmi place că din titlu cam știu despre ce e vorba (de obicei sunt cu subiect și predicat, nu ca pe alte site-uri de știri). Și, da, am un filtru de reclame instalat pe web browser.

Pentru ziare, TV sau radio nu aloc timp. N-am deloc în casă așa ceva. laughing

Dar parcă mi-e dor de când eram mic și mă holbam în fiecare zi la caricatura din ziar. big grin

| ibaal a răspuns:

Majoritatea populatiei Romaniei are grija painii de maine si tu mai vrei sa cumpere ziarele in care se porcaiesc unii si altii sau scriu astia de guvernul asta infect!? laughing

| sierra1 a răspuns:

"Oare, până la urmă ziarele vor dispărea cu totul?"

e inevitabil, spre disperarea lui Guttenberg

| Adry05 a răspuns:

Mai bine, mai salvam niste copaci

| sabin89 a răspuns:

Lasă, că sunt bune si ziarele, mai împachetăm câte ceva cu ele.

| Goete a răspuns:

Bineinteles ca vor disparea si trebuie sa dispara, e hartie aruncata si copaci taiati

| cristimihailov a răspuns:

Pentru unii esti o raritate.
Pentru altii pari a fi rebut.
Lasa problemele pe care nu le poti rezolva sau influenta, si traieste-ti viata.

Vrei sa te lauzi mai tarziu cu faptul ca citeai ziare pe hartie?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu doar asta, dar si serviciile de TV si radio, plus altele se vor muta in digital. De ce ai mai tine cablu in casa cand te poti abona la acelasi serviciu la Digi, cu aceleasi canale, si vezi totul doar intrand pe un site dedicat, cu un user si parola?

| AC4S4 a răspuns:

Cum zice si @Ray, nu ofera nimic interesant. Cumperi un ziar in care citesti despre nu stiu ce manelist care s-a despartit de nu stiu cine.
E o pierdere de timp. Si pe internet gasesti stiri, le poti si filtra in functie de importanta lor pentru tine.