| imadalinai a întrebat:

Atunci cand citesc un articol din ziar, de pe un site, sau vreo carte, citesc cuvintele cu voce tare in gand... Ce ar trebui sa fac sa "elimin" acest obicei, pentru ca imi afecteaza viteza citirii? Multumesc!

2 răspunsuri:
| BBdragutza a răspuns:

Nu afecteaza nimic toti citim cum putem fiindca daca citesti cu voce tare in gand nu are la ce sa iti dauneze! Enerveaza foarte tare oamenii cititul cu voce tare, asa ca nu te speria ca nu se intampla nimic!

| a1doru a răspuns:

Sa-mi trimiti si mie,pe privat, tehnica cititului 'cu voce tare, in gand'rolling on the floor rolling on the floor