| EmaS a întrebat:

Atunci cand pasim haotic prin existenta, ajungem la un moment dat, sa ne simtim nemultumiti. Ce vrem de la viata noastra? Este o intrebare grea, dar merita sa meditam putin la ea.

Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

Cu totii pasim intr-o masura mai mare sau mai mica haotic prin existenta...Cat despre ceea ce vrem de la viata, poate daca am sti ce inseamna viata in sine, am sti si ce am vrea de la ea...Dar da, ar trebui cu totii sa avem anumite dorinte de la viata pentru care sa luptam.

41 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

Vancea, la ce mentalitate ai sa nu te miri daca ajungi la mila altora

| Hăgiul a răspuns:

Haosul e arta, arta-i imperfecta...imperfectiunea si totusi atat de perfecta...

| tsevaoth a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta se afla in biblie Eclesiast 12:13, 14.

| ankahra4m a răspuns:

" Cine se lupta cu D-zeu pierde"... cu cine? am citit multe raspunsuri si intrebari, dar aici e prea de tot. Sa iti raspund la intrebare: nimeni nu paseste "haotic" prin existenta, nu suntem o turma de oi, fiecare face pasul diferit, fiecare isi alege propriul drum, neajungand nemultumit, din contra, simtind energia si vointa pentru a ajunge undeva. Ce vrem de la viata noastra? Nimeni nu este in stare sa raspunda, azi ne dorim ceva, maine altceva. si aici nu este implicat nici un dumnezeu, nici o biblie ( care este de fapt o carte astrologica straight face ). Si nu este deloc o intrebare grea, trebuie doar sa fii deschis/a la minte, nu incuiat/ in biserica si alte "povesti de adormit copii". O zi buna sa ai.

| hummer24 a răspuns:

Nimeni nu e multumit de viata pe care o are chiar daca toate dorintele i s-au indeplinit tot nu e pe deplin multumit happy

| Andrei233 a răspuns:

In sfarsit o intrebare inteligenta si bine formulata. Uneori nici nu stiu ce vreau de la viata, alteori stiu.In general imi place sa ma las purtat de val.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"pasim haotic prin existenta" sa inteleg ca e o intrebare pentru atei!
Pentru mintea unui crestin, Dumnezeu are un plan pentru fiecare.Ori ai zis-o la vrajeala, ori esti un troll TPU.
Eu nu ma raportez la viata, ma duc pe partea fizica unde as vrea sa nu-mi incetineasca functiile vitale prea repede.Sunt zile cand imi doresc senilitate, pentru ca asa se fericesc unii si se mint cu rezultate uimitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si atunci filosofia ta de viata este inexistenta? eu n-am, eu traiesc haotic, dar! constient de unele lucruri ce ma pot distruge.Pai, daca tot ai evitat, nu stiu cum ti-ar putea raspunde un crestin care traieste cu un scop divin. Poti cadea la invoiala cu Dumnezeu? adica as putea sa ii cer ceva in defavoarea altora?
Pana la urma "ce vrem de la viata noastra?" se duce pe...paripile vantului, oricum El are alt plan pentru tine.Gata am inteles, Gizas! offf...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,niciodata nu pasim haotic; fiecare are soarta lui. Avem doar impresia ca noi coordonam totul:total grasit.Ce vrem de la viata? Ar trebui sa fim multumiti ca traim.Numai bine.

| FetitaRea a răspuns:

Pentru ca teau vazut pe tinelaughing