| Ea a întrebat:

Aveti citate preferate? Care sunt acelea? happy

Răspuns Câştigător
| stefy_4690 a răspuns:

Sunt enorm de multe... uite cateva exemple:
"try to learn something about everything and everything about something"

"everything is ok in the end, if it's not okay than it's not the end"

"cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii chiar daca spectacolul a luat sfarsit"

"everyday is a perfect day"

"nu cauta greselile altora pentru a le scuza pe ale tale"(made by me)

"un copil poate oricand sa invete un adult 3 lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste"

"fericirea adevarata n-o ai, n-o poti avea decat daca esti in stare s-o dai"

"unde e o necesitate, trebuie sa fie o posibilitate"

"tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte"

"numai incercad a face foarte bine poti nimeri uneori binishor"

"raspunsurile sunt foarte usor de gasit, mai greu e sa stii ce intrebari sunt folositoare"

"daca viata nu-ti zambeste gadil-o":X

...si ar mai fi unul, primele randuri din "jurnalul" meu(am pus jurnalul in ghilimele pentru ca nu e chiar un jurnal, e un carnetel unde imi scriu uneori gandurile si citatele care imi ajung la suflet), primele randuri din jurnalul unui om admirat de mine, profesor universitar de geografie si geologie si alpinist:

"un jurnal incepe cu sfarsitul!
da, pentru ca se sfarseste viata de pana acum si incepe o experinta noua" :X

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa poti sa crezi cand unii te inseala
sa te ridici cand altii te doboara
sa poti pastra ce altii vor s-alunge
sa razi chiar daca sufletul tau plange
si cald ramai chiar dac-afara ninge
aceasta-i arta de a-nvinge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeste si vei fii iubit!

| Danutsa_Dana_1998 a răspuns:

Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău."