| anonim_4396 a întrebat:

Citate preferate? Sau cele mai frmoase pe care le stiti.

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

2 lucruri sunt infinite, universul si prostia oamenilor iar daca de prima nu sunt asa de sigur a doua e adevarata 100 % (albert einstein)

neluL
| neluL a răspuns:

Iti spun unul de care ma lovesc zi de zi "Nu te pune cu prostul, ca te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta" BY!

| Xab a răspuns:

Ce nu te omoara, te face mai puternic!
Te-ai nascut original, nu muri o copie!

| GoguSteriade a răspuns:

"Pacea eterna nu va dainui pe Pamant decat atunci cand ultimul om il va ucide pe penultimul." (Adolf Hitler)

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

"Uneori lipseste o singura persoana si intreaga lume pare nepopulata."
"Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume."
" Invata din greselile altora. Viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate."
" Uneori oamenii se impiedica de adevarul care sta chiar sub nasul lor, dar majoritatea se ridica si se grabesc sa plece mai departe, de parca nimic nu s-ar fi intamplat."
" Ne nastem in dureri pe o planeta minuscula care alearga spre neant de milioane de ani. Crestem, luptam, ne imbolnavim, suferim si facem si pe altii sa sufere, strigam, murim si vin altii pentru a prelua de la cap aceasta comedie fara rost. "
Cam astea ar fi. ^_^

| BeHappy_7009 a răspuns:

If you talk to God, you're religious. If God talks to you, you're psychotic
"You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking"

Amandoua citatele sunt din serialul House. (primul este citatul meu preferat)

A smile doesn't cost anything!

Uite si niste citate in romana, scriu cateva pe care mi le amintesc:
Toti iti vor binele, nu ti-l lasa luat!

Ma rog, asta nu e in romana dar e genial:
Only 2 things are infinit: Universe and human stupidity

Trebuie sa existe timp pentru cuvinte, dar si pentru somn (asta parca e de Homer)

Sper ca te-am ajutat... momentan doar astea-mi vin in minte. daca-mi mai amintesc iti mai raspund

| Nyteshade a răspuns:

"Dragostea e mereu rabdatoare si buna; nu este niciodata geloasa; dragostea nu este niciodata mandra sau laudaroasa; nu este niciodata grosolana sau egoista; nu se supara si nu se razbuna; dragostea nu ia nici o placere din pacatele oamenilor, dar straluceste in adevar; este mereu pregatita sa scuze, sa aiba incredere, sa spere...si sa indure, orice s-ar intampla, dragostea nu are sfarsit."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unless you love, your life will flash by...

Ne grăbim să ajungem în viitor şi nu realizăm cât de repede trece prezentul şi ne trezim, fără să ne dăm seama, că totul a devenit trecut…