Întrebare recomandată | doareustreet a întrebat:

Buna ce credeti despre zicala " totul in viata se intampla cu un motiv/sens" este adevarata? big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, totul are un scop! Facem parte dintr-un plan mult prea mare si nu-l putem intelege singurei, asa ca asteptam cartea si filmul!

55 răspunsuri:
| pisicuta2001r a răspuns:

Foarte adevarat! dar uneori pentru noi este nedrept stunci pe moment

| StefanR0 a răspuns:

Nu,nu este adevarata.Si eu am avut o perioada in care am crezut in ea dar aici totul depinde de religie.Fiecare poate sa-si creeze propriul drum.

| Ambrienda a răspuns:

Este foarte adevarata! De multe ori se intampla sa patim cate un lucru rau, pentru a ne feri de un posibil accident neplacut

| AmiRa33Rebeca a răspuns:

Este adevarata.Destinul isi tese panza cu diferite mijloace....Sa stii ca daca iti doresti ceva foarte mult, in timp se materializeaza. Universul lucreaza neincetat...asta e,, The Secret,,! Sa vizionezi filmul, mie mi-a schimbat mult felul de a gandi!

| FlorinMihai2014 a răspuns:

Da,viata asta se intampla cu un motiv, dar noi nu putem intelege.

| BlondYAlex a răspuns:

Sincer eu cred cu tarie ca este adevarata pentru ca fiecare intamplare vine si cu o noua lectie, noi cunostinte sau cu o persoana de increderehappy

| Dennnnny a răspuns:

Fiecare crede ce vrea. Nimic in viata nu e planificat. Lucrurile se intampla pur si simplu, dat faptul ca print-un lucru foarte marunt poti schimba atat de multe. Nu e nimic scris, puteti sa visati cat vreti ca aveti un anumit destin. Toate ti le faci cu mana ta. Lucruli se intampla pur si simplu, si logic, ca au urmari sau motive dar nu e ceva divin sau cine stie ce.

| NataliaBabalici a răspuns:

Da,,,totul are un scop

| Lailly a răspuns:

Este adevărată...Atunci când o persoană pleacă din viaţa ta se spune că pleacă pentru ca D-zeu ţi-a pregătit altceva mai bun. E adevărat ca doare şi suferi dar o să primeşti în scurt timp o bucurie mult mai mare.Astea o să le vedem cu timpul, şi fiecare dintre noi o să ne dăm seama că a fost mai bine aşa cum s-a întâmplat şi că cineva "a lucrat'' pentru noi, pentru fericirea noastra. După 40 + 50 de ani vei vedea şi vei simţii cu adevărat că totul s-a întâmplat cu un motiv. Dacă ai credinţă şi îţi doreşti cu adevărat să fi fericit sau să ai parte doar de lucruri frumoase în viaţă vei reuşi. Fără credinţă, atitudine pozitivă şi iubire nu reuşeşti nimic din ce îţi propui.

| CamiiŢucăă a răspuns:

Da,este adevarata.

| corina1122 a răspuns:

Da e adevarata.

| dolcemariaRBDfanmare a răspuns:

Este foarte adevarat, uneori iti este teama sa faci un lucru, dar el trebuie facut caci altfel nu vei afla anumite raspunsuri care te vor ajuta poate in viitor! Sincer eu nu sunt superstitiioasa, dar in aceasta zicala cred, din proprie experienta!

| Printzesik a răspuns:

Este aproximativ la fel ca zicala " Un sut in... Un pas inainte ". De exemplu : Gandeste-te ca esti intr-o scoala unde se intampla numai porcarii si dintr-o bataie a unor alti coleg8 tu pici vinovata si esti exmatriculata... Mergi dupa la o scoala mai buna, unde te intelegi bine cu colegii... Cam asa ceva.

| MarianAndrei2222 a răspuns:

Iai intrebat pe parintii tai?

| Mum0aSa a răspuns:

Este adevarta. Findca in viata multe se intimpla, iar acel lucru se intimpla cu un motiv.

| mary38 a răspuns:

Da