| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Bună ziua TPU, întrebare pentru cei care știu, sa zicem ca stai în curtea ta ca tot omul și din pur noroc cade o bucata dintr-o stea de sus la tine, adică pe scurt o "stea căzătoare" oare bucata aia de stea ce o cazut în curtea ta ar valora ceva?

10 răspunsuri:
| Gabryel85 a răspuns:

O bucată de meteorit valorează ceva...

| mateiok a răspuns:

Daca ar fi fost o stea sau o bucata de stea ar fi un meteorit care ti ar distruge gradina din cauza ca meteoritul va cadea cu o viteza mare. Deci cel mai probabil e o piatra aruncata de cineva

| Frank51 a răspuns:

In cazul ipotetic și imposibil în care un meteorit de dimeniuni atât de mici nu s-ar dezintegra în câteva secunde în atmosferă, și ar cădea în curtea ta, ar valora exact cât valorează orice altă piatră de dimensiune apropiată.

| NisipLaMare a răspuns:

Sunt pietricele care cad descompuse si ajung pe pamant, se aud ca un mic vuiet inainte sa atiga pamantul.(Vuietul acela cate-l auzi cant trece o piatra pe langa ureche dupa ce a tras unu cu prastia).

| mihai69 a răspuns:

Depinde. Meteoriții sunt totuși destul de valoroși.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o doamnă în USA. Un meteorit a căzut la ea pe casă. A trecut prin acoperiș, prin tava și a lovit-o în pulpa piciorului. Dacă pică la tine, poate ți-l cumpără un muzeu sau o universitate.

| EliLeli a răspuns:

Sa-ti faci asigurare, altfel nu cred sa valoreze ceva gauroiul pe care il face.

| IceRope a răspuns:

Depinde ce tip de meteorit cade în curte. Unii sunt foarte valoroși, în funcție de compoziția lor chimică, și se vând pe bani foarte mulți în SUA.

| samuraibrazilian69 a răspuns:

Poti sa faci cadou unui prieten pe care il urasti asta (https://store.steampowered.com/......_Sinners/) cu banii de valorea aia

| relian a răspuns:

Roagate sa nu cada,ar putea sa iti fie fatal,ipotetic vorbind si de ar vallora milioane, nu tiar mai fi de folos tie, o sa fii pe alta lume laughing
Deci stai in curtea ta ca tot omu, bei o bere calda la umbra pentru ca frigider nu ai laughing nici gheata, apoi dintr-o fdata vezi ca berea s-a racit ca gheata. Ei atunci deja sa stii ca esti in alta lume, tia cazut steau aia direct in cap laughing