| SaveTheNature a întrebat:

Ce e mai important in viata decat sanatatea? Argumentati happy

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Nimic nu este mai important decât sănătatea fizică şi psihică.

39 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Existenta in sine.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ciudat, nu mi-a aparut notificare ca mi-ai raspuns!
Da, ai si tu dreptate! Asa este!
Eu am vorbit doar pentru mine si oricum am interpretat gresit intrebarea! Sau s-a exprimat el gresit...In fine, nu conteaza...

Apache
| Apache a răspuns:

Daca te gandesti doar la propria persoana...nimic.
Daca ai o persoana pe care o iubesti, atunci ea, indiferent cat de banal si cliseic ar suna.

| SaveTheNature explică (pentru Terente20):

Pentru cancerul de plaman nu mai ai sanse de supravietuire. Si nici pentru cancerul de pancreas cum a avut fondatorul Aple Steve Jobs.
Nici SIDA nu se vindeca, hepatita c, d e. etc!

| SaveTheNature explică (pentru Delicacy):

Sper sa nu fi dat raspunsul asta doar pentru ca TOTI ceilalti au raspuns cu totul altceva, si doar ca sa fii pe aceeasi lungime de unda cu mine.
Sincer nu ma asteptam sa primesc atatea raspunsuri aberante. Sunt uimit! uluit, cat ignora oamenii sanatatea..pacat.

| RAY a răspuns:

Nimic, fara sanate nu poti exista

| ANDREIX53 a răspuns:

In principiu nu exista lucru cu importanta superioara.Fortand lucrurile, am putea spune ca iubirea-singura modalitate de transcendere, de integrare in universalitate big grin

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Mia important decat sanatatea ta este sanatatea proprilor copii.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Cred ca familia, prietenii si banii sunt cam la fel de importante ca sanatatea.
Pentru ca de exemplu degeaba ai sanatate daca esti un boschetar care n-are nici dupa ce bea apa si traiesti o viata in mizerie iar iarna incgheti de frig pe marginea strazii.
Si degeaba ai sanatate daca nu ai prieteni si familie. Cred ca toti stim ca singuratatea e foarte grea si nu o poti suporta o vesniciewinking
Deci pana la urma toate 3 sunt cam la fel de importante happy