| CosmiNeeel a întrebat:

Prietena sau familia?
Cine credeti ca este mai important in viata
Argumentati raspunsul

Răspuns Câştigător
| dezireta a răspuns:

Familia, ca fetele se schimba mereu oh go on depinde si cati ani ai happy daca mai ai putin si te casatoresti alege si singur daca ai ca si mine 14 ani eu as alege familia... familia te cunoaste cel mai bine stie ce e bine si ce e rau pentru tine, tu poate nu esti asa sincer cu prietena ta presupun pererea mea happy sper ca te.am ajutat :*

22 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Pentru mine familia deoarece ea te iubeste cu adevarat, te intelege, te ajuta cu poblemele.Iti pot fi prieteni adevarati si niciodata nu o sa te barfeasca pe la spate.winkinghappy

| AndraNicoleta a răspuns:

Ambele sunt la fel de importante, iar daca prietena va constitui viitoarea ta familie, cred ca ar fi putin mai importanta.

| carmen13 a răspuns:

Daca este prietena cu care te hotarasti sa.ti petreci restul vietii ea este mai importanta pentru ca tu, la randul tau, iti vei construi propria familie alaturi de ea... daca este si ea de acord bineinteles...

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Amandoua. familia o pot avea si eu peste cativa ani cu persoana iubita.Momentan familia este mama si tata.
Eu sincer nu pot sa aleg.

| cargodrive a răspuns:

Famili clar

| Andramarina35 a răspuns:

Eu zic ca este mai important familia pentru ca ia ti'o dat viataa, ea tio dat de mancare, ea tio crescut, si toate aceastea ti lio dat familia ta...in legatura cu prietena e important si asta pentru ca cu ia iti veii petrece restul vietii presupun da na asta e alegerea ta.gandeste-te la ce ti'am spus. Fundapuppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Familia, din punctul meu de vedere.Prietenii trec, dar parintii si fratii/surorile nu.

| crmr a răspuns:

Familia pentru ca sangele apa nu se face

| Ammy93 a răspuns:

Nu ai precizat cati ani ai. Daca vrei sa te insori cu iubita ta( si stiti ca veti face fata, atunci ea e familia ta). Si acum ca sa fac o remarca sarcastica, FAMILIA nu te ajuta intodeauna. Sunt persoane din propria familei care incearca sa te arunce de pe prapastie. Succes

| ally123sims a răspuns:

Familia.pentru ca ei teau crescut ei teau nascut.

| dragos161 a răspuns:

Daca te referi la familie adica parinti este mai important sa ai o prietena deoarece iti poti crea si tu familia ta
trebuie sa ai o viata a ta si nu trebuie sa depinzi de la o anumita varsta de familia ta

| DeathAngel1 a răspuns:

Familia normal

| addi90 a răspuns:

De ce crezi ca ai nevoie de o mie de cuvinte pentru a te hotara sa alegi un drum? fa ce simti, nimeni n-are sa te opreasca. alege "prietena" daca o iubesti cu adevarat. ea este viitorul, parintii ii lasam in urma...

| andapisi5555 a răspuns:

Familia normal.prietena/nu intodeauna iti vorbeste pe la spate de rau. familia iti este alaturi intodeauna. funnnnda?

| Codrina13 a răspuns:

Eu zic, ca familia trebuie sa fie pe primul loc. Prietenia trece, iar daca este vorba despre o iubita te vei desparti la un moment dat de ea.si atunci vei regreta daca ai pus-o inaintea familiei. FAMILIA te ajuta mereu, chiar daca te mai certi cu parintii ei te ajuta indiferent de ce ai facut si te iubesc neconditionat.

| micutafloare a răspuns:

Eu zic faimila pentru ca prietenii nu sunt in stare sa te ajute cand ai nevoie ei stau cu tine doar cand iti este bine

| raluk6 a răspuns:

Familia,deoarece ea te ajuta la nevoi,in timp ce prietenii te barfesc. Daca ar fi o singura farfurie cum mancare in toata lumea, familia ar lupta pana la capat sa o obtina, iar prietenii tai ar uita tot si ar incerca sa supravietuiasca...credeti-ma,familia e un lucru sfant! De toate sa te lipsesti, dar familie sa ai!

| plutonius112 a răspuns:

Dupa mine amandoua sunt importante. sper sa iti fie de ajutor funda?

| lier a răspuns:

Persoanele pe care poti conta mereu indiferent de ce intorsatura ia viata ta o sa ramana mereu cele din familie.

| DAVspeed a răspuns:

Familia e mai importanta ca ea tea ingrjit mereu si ti-a dat de mancat

| anonima33 a răspuns:

Familia,alta prietena iti poti gasi dar familie e doar 1.in plus o fata buna si care te iubeste nu te pune sa alegi intre ea si familie

| debiy a răspuns:

Depinde de cand esti cu prietena si cat de mult va iubiti, dar in general familia este mai importanta.